اجاره سوئیت در شیراز   منزل مبله شیراز   
كنترل موجودي رستوران و مشكلات مربوط به آن  راه اندازي فست فود / تجهيزات فست فود راه اندازي فست فود / تجهيزات فست فود .

راه اندازي فست فود / تجهيزات فست فود

كنترل موجودي رستوران و مشكلات مربوط به آن


به نظر شما چه گونه مي‌توان موجودي رستوران را به طور تروتميز و سواي هرگونه غلط تحليل كرد؟ چه‌گونه مي بضاعت فهرست بي نقص مواد غذايي باقي مانده در رستوران را بر مبنا فروش ثبت گرديده در نرم افزار حسابداري رستوران حساب و كتاب نمود؟ در حالتي كه اقلام درج گرديده در منو شما به طور كامل در برنامه حسابداري رستوران وارد نشده باشد، خلل ها متعددي در حسابداري رستوران و كيفيت مواد غذايي به وجود مي آيد . ولي اختلال به اينجا ختم نمي شود و رخداد بعدي اين ميباشد كه علاوه بر اينكه هيچ اطلاعي از موجودي انبار نخواهيد داشت و هيچ گونه كنترل دقيقي نيز نمي توانيد بر كارمندان، عمل آن ها، حضور مشتريان و… داشته باشيد . اين اتفاقات سبب ساز مي شود كه زمان و پول شما هدر رود و از رسيدن به اهداف خود باز بمانيد . 
مديران رستوران و كافي شاپ ها به طور مرتب اين سوال را مطرح مي نمايند كه چطور مي توان همگي اقلام و موجودي هاي انبار را به چهره تماما ظريف و آراسته وارد نمود . پيش از آنكه جواب اين سوال با اهميت را بدهيم، اوليه بايد مفهوم موجودي هاي رستوران و اقلام درج گرديده در منو را به درستي با نيز شفاف كنيم . 
موجودي رستوران و اقلام تشكيل دهندهانبارداري رستوران سپيدز هرگونه مواد غذايي كه به مشتري فروخته مي شود از مواد مختلفي تشكيل گرديده و طي روند هاي گوناگون به تراز فروش مي رسد . در كافي شاپ ها بي آلايش ترين مثال قهوه اسپرسو و شير هست . اين نوشيدني گرم در اصل قهوه، شير و شكر را شامل مي شود . در اينگونه موردها بايد تمامي مواد تشكيل دهنده ي محصولي كه به مشتري فروخته مي شود در نظر گرفته شود . به عنوان مثال مورد اخير از قهوه، شكر، شير، قاشق پلاستيكي كوچك تشكيل شده مي‌باشد . 
در رستوران اين مراحل اندكي پيچيده خيس مي شود و كارداران بيشتري كنار نيز قرار مي گيرند تا خوراك براي مشتري سرو شود . به عنوان نمونه ممكن مي‌باشد يك طعام از گوشت، تخم مرغ، آرد، برنج و نمك تشكيل شده باشد .بي آلايش ترين حالت ممكن اين مي‌باشد كه مواد تشكيل دهنده صرفا مربوط به مواد غذايي مي شود كه به فيس ويژه با يكديگر تركيب شده اند تا يك وعده غذايي براي مشتري سرو شود . 
تفاوت ميان مواد تشكيل دهنده و اقلام منو مواد تشكيل دهنده تمام مواد مسئله نيازي ميباشد كه براي تهيه و تنظيم غذا يا اين كه نوشيدني مسئله به كارگيري قرار مي گيرد .از راهبرد پخت يك طعام گرفته تا ابزارها و وسايلي كه به عمل مي بريم مي توانند در اين ليست وارد شود . 
با اين توضيحات مي بضاعت و توان گفت سرآشپز يا مسئول نوشيدني ها بهترين فرد محسوب مي شود تا ليست كاملي از تمام اقلام و مواد اضطراري را تهيه و تنظيم كند و آن را با نرم افزار حسابداري و فروش هماهنگ نمايد . 

راه اندازي فست فود
هر نوع غذا يا اين كه نوشيدني كه براي فراهم شدن آن بيش از يك ماده به عمل برده مي شود را مي توان يك وعده پيچيده تلقي كرد . 
شايسته ترين مثال براي ادراك خوب تر ليست اقلام به عمل گرفته شده در رستوران اين مي باشد كه مثالي از بخش نوشيدني هاي رستوران بياوريم . در اين بخش متوجه مي شويم كه برخي از نوشيدني ها مثل آب به عنوان يك ماده بي آلايش سرو مي شود و برخي ديگر تركيبي از چند نوشيدني مي‌باشند . در صورتي‌كه مي خواهيد ليست موجودي انبار رستوران را به صدق تهيه كنيد، مستضعف آن مي‌باشيد كه از شيوه نرم افزار فروش رستوران خود متوجه شويد كدام يك از اين نوشيدني ها فروش بيشتري داشته اند و براي نوشيدني هاي تركيبي محبوب، چه مواد اوليه اي را بايد بخش اعظم تنظيم كرد . 
كنترل موجودي رستوران بر مبنا ليست اقلام زماني كه مي خواهيد ليست موجودي رستوران خويش را تهيه و تنظيم نمائيد مي بايست به موارد پايين توجه داشته باشيد: انواع متعدد اقلام به عمل برده شده در بشقاب غذاميزان مسئله نياز هر يك از اقلام براي فراهم كردن غذاميزان مواد غذايي هدر رفته و ميزان زباله ايجاد شدهكيفيت اقلام به عمل گرفته شده مشكل ها معمول معمول ترين مشكلي كه غالب رستوران ها ضمن تنظيم ليست موجودي انبار رستوران با آن برخورد مي نمايند هنگامي ساخت مي شود كه مي خوا‌هيم اقلام با كيفيت خوب را با كمترين ميزان مورد استعمال قرار دهيم و يا اين كه غذاهاي جانبي از گزاره پيش غذاها يا اين كه دسرها را نظارت نماييم . در اغلب اين موارد پس از طبخ، حجم مواد غذايي به اندازه قابل ملاحظه كاهش مي يابد . 
ايراد اوليه – تهيه اقلام مسئله نياز براي طبخ يك غذاي با كيفيت يك عدد از وسيع ترين خلل ها انبارداري رستوران اين هست كه مي خوا‌هيم ميزان ظريف مواد غذايي كه در حجم ناچيز به كار گيري مي شود را محاسبه كنيم؛ به عنوان نمونه بخواهيم بدانيم دقيقا در يك غذاي خاص چه ميزان نمك استعمال مي شود؟ . عمده سرآشپز ها نمي دانند چه ميزان از اين اقلام را در جريان آماده كردن يك بشقاب غذايي ويژه مصرف كرده اند . 
با اين توضيح به حيث شما چه‌طور مي توان اين فعاليت را انجام داد؟ چطور مي بايست موجودي هاي رستوران يا كافي شاپ را برحسب غذاهاي درج شده در منو به توجه تحليل كرد و و چه بسا موادي كه خيلي اندك استعمال مي شود را بطور ظريف محاسبه نمود؟ به مراد حل اين مشكل، شما بايد از سرآشپز خود بخواهيد در صورتي كه نمي تواند ميزان موادي كه براي فراهم كردن يك بشقاب به كارگيري مي نمايد را محاسبه كند، مواد لازم براي روستا ظرف غذا را اندازه بگيريد . پيش از آنكه از مواد غذايي مصرف شود آن ها را وزن كنيد، مواد را براي روستا وعده غذايي زمينه نظارت قرار دهيد، اعداد و ارقامي كه در نقطه نهايي بدست آورديد به بر روستا تقسيم فرماييد و به اين صورت يك حساب و كتاب ظريف از اندازه مواد مصرف گرديده به ازاي هر بشقاب بدست خواهيد آورد . 
به رخ علمي اين منش حساب و كتاب اقلام به عمل رفته در رستوران مي تواند كمترين اندازه مصرف شده مواد را نيز نشان دهد و محاسبه آن روند مضاعف آساني خواهد داشت . 
خلل دوم – توليد ليست اقلام مربوط به غذاهاي جانبيكنترل موجودي رستوران سپيدز يكي از معمول ترين خلل ها در اين قضيه حذف يا اين كه تغيير و تحول موجودي رستوران، مربوط به غذاهاي جانبي ميباشد . ليست غذاهاي حياتي در منوي شما بعضي از غذاهاي جانبي هست كه در كنار غذاي كليدي سرو مي شود .براي مثال رستوران هاي ايراني در كنار غذاي مهم معمولا يك سوپ هم به مشتري خود مي دهد . به هرحال، در حالتي كه مشتريان در رستوران يا اين كه كافي شاپ شما تمايل به اخذ پيش دستي هاي جانبي نداشته باشند، در برنامه حسابداري رستوران شما يك اختلاف پيش خواهد آمد . 
در اين قضيه فرض نمائيد در منوي شما استيك همراه با يك ظرف غذا سيب زميني سرو مي شود . در صورتيكه مشتري شما تمايل به دريافت سيب زميني نداشته باشد و در عوض يك چيز ديگري را درخواست كند، گارسن اين گزينه را پيش رو دارد تا گزينش مشتري را به فيس غير وابسته به او بفروشد و اين درآمد مازاد ممكن هست محاسبه نشود . 
در بخش ديگر، پس از آنكه موجودي رستوران به طور ظريف محاسبه شد، بين حجم باقي‌مانده از سيب زميني هاي موجود در برنامه نرم افزاري و مقدار درآمد كسب گرديده اختلاف وجود دارد و ممكن هست گارسن به صدق متوجه نشود كه در كدام بخش حساب و كتاب غلط انجام داده مي‌باشد . 
اين اختلال به سادگي حل مي شود . به اين فيس كه شما مي بايست غذاهاي حساس رستوران خود را در قابل انعطاف افزار رستوران وارد فرمائيد و در كنار آن مورد مربوط به تعيين غذاي جانبي را به چهره غير وابسته قرار دهيد تا مشتري بتواند به چهره ازروي ميل آن را گزينش كند . با اين روش شما از وارد كردن تكراري يك غذا در نرم افزار حسابداري رستوران جلوگيري مي فرمائيد . 
مشكل سوم – هدر رفتن مواد غذايي در جريان مهيا كردن طعام ممكن مي‌باشد وزن ماده غذايي نخستين به اندازه قابل مراعات كاهش مي يابد يا بخش هايي از ماده غذايي بدور ريخته شود . در اختيار داشتن اطلاعات دقيق مربوط به مواد غذايي هدر رفته در جريان آماده كردن خوراك اهميت مضاعف متعددي دارااست و براي فراهم كردن ليست اقلام به فعاليت برده شده و بها آخري درج گرديده در منو زياد موضوع توجه قرار مي گيرد . اين مسئله را در جريان طراحي منو مي بايست مسئله توجه قرار بخشيد . 
از بين رفتن يا اين كه هدر رفتن ماده غذايي مي تواند حين اتفاقات تحت صورت گيرد: منزه كردن رستورانخنك سازي و محافظت از ماده غذاييخورد كردن و فرم دادن ماده غذاييحرارت دادن ماده غذايي ( پخت،سرخ كردن و كباب كردن) محاسبه دقيق وزن و حجم كاهش يافته از غذاي نپخته از مهمترين اطلاعات مسئله نياز ما محسوب مي شود . زيرا به امداد آن مي توانيم حساب و كتاب دقيق در مورد مواد مسئله نياز خود انجام دهيم و براي آماده كردن يك غذاي به خصوص با پيش بيني گذشته قدم برداريم . زماني كه قصد داريم غذايي را با گوشت آماده كنيم،بايد ماده اوليه كه هنوز نپخته است را با وزن بيشتري انقطاع كنيم تا در غايت وزن ايده آلي كه قرار هست در بشقاب مشتري سرو شود را بدست آوريم .


برچسب: تجهيزات فست فود، راه اندازي فست فود،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۷:۵۴ توسط:alipour موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :